Urban (NYC) Hawk Nest – Live 24-Hour Stream

Welcome to breeding season 2014!

You are watching a pre-recorded livestream of a hawk nest from the 12th-floor window ledge of New York University’s Bobst Library overlooking Washington Square Park. The now famous father hawk Bobby will probably be back for another year, with his new mate, Rosie. We are eagerly waiting for their return from their winter migration.

Breeding season 2014 will be the fourth year of live-streaming on a red-tailed hawks nest outside of the New York University president’s office. According to Livestream, more than 1.7 million unique viewers from more than 200 countries observed the day to day lives of these raptors last year alone.

For a brief synopsis, at the end of breeding season 2011, Bobby’s mate Violet died from complications following surgery to amputate a necrotic foot. But a day after she was removed from the park for treatment, a new female, who was named Rosie by viewers, bonded with Bobby, and they since mated. Together they raised two chicks.

The curious wait is on for the breeding season 2013. Stay tuned!

For further information, as they always did in the past New York City Audubon will be providing expert commentary about raptors and their roles in their urban ecosystem, starting with Susan Elbin, an ornithologist who has worked in the field of behavioral ecology and conservation for more than 25 years and will answer questions about raptors in the city.

In 2012, the first chick hatched on April 9th after 11:00 pm. Here’s a video of the first time feeding:

 

17 Comments

 1. Özcan ŞENGÜL says:

  Yaşasın yavruların ikiside sağlıklı görünüyor,babada görevini iyi yapmış,yiyecekleri taze ve yeni getirmiş…:))Türkiye Aydın

 2. Özcan ŞENGÜL says:

  Sabah saat 06.15 sıraları, anne yuvadan ayrıldı, yavrular kendi aralarında kavga ediyor, aşağıya düşme riski var.

 3. Özcan ŞENGÜL says:

  Anne şahin yavrularına yiyecek küçük bir kuş getirdi,yavrusnun birini biraz besledi,diğeri uyumaktan gözlerini açamıyor.

  • Uzay Sezen says:

   Gecen gun bir kriz yasandi. Yavrularin uzerinde oturduklari kagit tabaklardan biri (nereden de icap etmis ki?) ruzgardan ustlerine devrildi. O sirada baba Bobby yuvadaydi ve dikilmis yavrulari beslemeye hazirlaniyordu. Dediklerine gore eger yetiskin bir birey yavrunun agzini goremezse besleme icgudusu aninda dururmus. Tabagin altindan yavrulardan ancak biri kafasini cikarabildi ve aninda kapti sincapin bobregini. Derken hemen anne geldi. Ne bu yuvanin hali dercesine hemen dolasip kagit tabagi bukup ikiye katladi koydu bi kenara… Eger tabagin uzerine kuluckaya yatsaydilar yavrular ezilecekti.

 4. Özcan ŞENGÜL says:

  Yuvaya taze bir fare yemeği daha geldi,kanımca anneydi yavrularını güzelce doyurdu, yavrular beslenme sırasında yorgunluktan hemen uyudular, yemeğin geri kalanını anne yedi, daha sonra yuvaya baba şahin geldi ve derisi kalan fareyi alarak yuvadan uzaklaştı, kanımca yuvayı temiz tutmaya çalışıyorlar, getirdikleri yemeklerin artıklarını geri götürüyorlar.Şimdiye kadar 2 fare ve bir kuş geldi yemek olarak.

 5. Özcan ŞENGÜL says:

  Türkiye saati ile 23.50 sıralarında anne yavrularını güzelce besledi,kanımca menüde kuş vardı,çünkü tüylü bir yemekti,yavrular karınlarına doyurduktan sonra hemen uykuya daldılar.Ayrıca hiç yemedikleri bir fare daha vardı,anne 23.55 gibi 30 saniyelik bir tur attıktan sonra tekrar yuvaya geldi ve o yemedikleri fareyi alarak yuvadan aydıldı ve 10 dakika sonra tekrar yuvasına döndü. Aydın/Türkiye

 6. Özcan ŞENGÜL says:

  Türkiye saati 00.12 anne yuvadaki diğer fareyide alarak yuvadan tekrar ayrıldı.Anne o yemeklerin yuvada kalarak bozulmasını istemiyor olabilir.Başka av bulamadıklarından mıdır yoksa fareyi sevdiklerinden mi bilmem yiyecek olarak sürekli fare getirmişler.Aydın/TÜRKİYE

 7. Özcan ŞENGÜL says:

  Anne 20 dakika sonra yuvaya geri döndü,yavrular ilk defa bu kadar uzun süre yalnız kaldı.

 8. Özcan şengülzcan ŞENGÜL says:

  Wayyy yavrular uçmaya başlamış,size sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim,dilerim ömrünüz uzun olur……:)

 9. Angela says:

  I loved how it took the mother time to figure out how to get the chick to stop chattering.

Leave a Comment

 
 
 
 
shared on wplocker.com